Έντυπο συγκατάθεσης γονέα / κηδεμόνα για τη δημιουργία λογαριασμού µαθητή/τριας στην Πλατφόρμα Office 365 της Microsoft και δωρεάν παροχή υπηρεσιών.

• Date Format: DD slash MM slash YYYY
  • Αγαπητοί γονείς/κηδεµόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Κερκυραϊκός Εκπαιδευτικός Όμιλος Plus έχει υπογράψει σύμβαση για αδειοδότηση σε λογισμικά της εταιρίας Microsoft για όλους τους μαθητές & σπουδαστές του.

Στα πλαίσια αυτής της συμφωνίας παρέχεται το δικαίωμα σε όλους τους εκπαιδευτικούς και μαθητές μας να χρησιμοποιούν δωρεάν το Office365 (Word, Excel, PowerPoint κ.ά.).

Για να μπορούν οι μαθητές να κάνουν χρήση των αδειών αυτών θα πρέπει να δημιουργηθούν λογαριασμοί πρόσβασης στην πλατφόρμα Office 365 έτσι ώστε με τη σύνδεσή του ο μαθητής να μπορεί να χρησιμοποιήσει τα προγράμματα.

Για λόγους τήρησης της σχετικής δεοντολογίας και νομοθεσίας, παρακαλούμε όπως δώσετε τη συγκατάθεσή σας για τη δημιουργία λογαριασμού πρόσβασης του παιδιού σας στην πλατφόρμα Office 365.

Παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε αναλόγως πιο κάτω: