Στο τέλος της σχολικής χρονιάς 2018-2019, μαθητές μας από τα κλασσικά και τα LevelUp! τμήματα από τη B Junior μέχρι την C Senior, αντί να δώσουν ένα δικό μας test και να τους αξιολογήσουμε εμείς, αξιολογήθηκαν από το Πανεπιστήμιο Cambridge μέσω των εξειδικευμένων εξετάσεων Young Learners.

Η μορφή των εξετάσεων Young Learners είναι άκρως φιλική και η καταλληλότερη για αυτές τις ηλικίες. Δίνει στα παιδιά το εφόδιο της σιγουριάς χρονιά με τη χρονιά ώστε τελικά στις εξετάσεις γλωσσομάθειας των υψηλότερων επιπέδων (B1, B2, C1, C2) να συμμετέχουν χωρίς το άγχος της καθεαυτού εξέτασης.

Τα παιδιά που συμμετείχαν στις εξετάσεις χάρηκαν πολύ με την διαδικασία, διασκέδασαν καμάρωσαν για τα Αγγλικά τους και η όλη εξέταση είχε χαρακτήρα γιορτής. Χαρακτηριστικά ένας μαθητής μας 12 ετών, εκφράζοντας και πολλούς άλλους, είπε ” Ήταν τέλεια, τέτοιες εξετάσεις να είχαμε κάθε μέρα!! “

Τα αποκλειστικά δωράκια από το Cambridge που τους προσφέραμε, έκλεισαν την ημέρα με μια επιπλέον νότα χαράς.

Και του χρόνου!