Summer Camp 2019 – Queen Mary University – Πρόγραμμα

DAY Date MORNING AFTERNOON EVENING
Monday 8th Jul 15:30 Flight Arrival / 17:30 Arrival at Campus with Tour Sports Night

Tuesday

9th July

Testing and
English Lesson
The Royal Tour:
Green Park, Buckingham Palace,
St James Palace
& Westminster Abbey
Newspaper Fashion Show

Wednesday

10th July

English Lesson Tour:
Natural History Museum Treasure Hunt & Games in Hyde Park
Walking Tour:
Tower of London, Tower Bridge, Shakespeare Globe Theatre, Tate Modern and St Paul’s Cathedral
Thursday 11th July Out & About Lesson
at The National Gallery
Covent Garden, Chinatown, Piccadilly Circus, Leicester Square, M&Ms World
& Lego Store
London Eye
Friday 12th July Final Lesson
& Graduation Ceremony
Tour & Shopping:
British Museum followed by Oxford Circus & Regent Street Shopping
Party:
Hawaiian Disco Night
Saturday 13th July Excursion:
 Cambridge with Punting
Event:
Movie Night

Sunday

14th July

Excursion:
Madame Tussauds
followed by Regent Street picnic in the park
Camden Town
(famous for its markets, live music and gratify)
Event:
Talent Show
Monday 15th July Shopping:
Stratford Shopping Centre &Olympic Park
Flight Home

1st Day

Trip to London.. άφιξη στο Queen Mary University, τακτοποίηση στα μονόκλινα δωμάτια με ιδιωτικό μπάνιο, βόλτα στις εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου και παιχνίδια στο αθλητικό κέντρο! Το υπέροχο ταξίδι εμπειριών μόλις ξεκίνησε!

2nd Day

Η μέρα ξεκίνησε με ένα καλό αγγλικό πρωινό, είχε μάθημα και μετά ακολούθησε το Royal Tour στο κέντρο του Λονδίνου.

Η μέρα κλείνει με πολύ φαντασία και πολύ εφημερίδα στο newspaper fashion show.  Ναι, περνάμε μοναδικά και αυτό φαίνεται στα πρόσωπα μας!

3rd Day

Μετά τα πρωινά μαθήματα, σειρά είχε το μουσείο φυσικής ιστορίας όπου έγινε διαγωνισμός για την καλύτερη φωτογραφία.

Πήγαμε βόλτα στο Hyde Park και στις όχθες του Τάμεση και είδαμε το Λονδίνο by night : Tower Bridge, Globe Theater, Tate modern, the Shard, Saint Paul’s Cathedral… χιλιόμετρα που διανύσαμε; 24.3 !!!

Μαζί με το QLS ετοιμάσαμε ένα φορτωμένο αλλά μοναδικό πρόγραμμα και αυτό φαίνεται στα χαμόγελα των παιδιών.

4th Day

Μάθημα στην εθνική πινακοθήκη, βόλτα στην China town, Soho, Leicester square, M&M world / LEGO και ψώνια στο πολυκατάστημα Primark.
Η μέρα τελείωσε με το London Eye και ένα μικρό νυχτερινό περίπατο στο Τάμεση.
Οι μαθητές μας έχουν εξοικειωθεί πλήρως με το Λονδρέζικο τρόπο ζωής !

5th Day

Τελευταία μέρα μαθημάτων και τελετή αποφοίτησης!
Επίσκεψη στο Βρετανικό μουσείο, ψώνια στην OXFORD και Regent street, βόλτα στη Carnaby και φωτογραφίες στη Piccadilly Circus.
H μέρα τελείωσε με barbecue στο πανεπιστήμιο και disco πάρτυ με θέμα Hawaii!

6th Day

Day 6: ημερήσια εκδρομή στo Cambridge! Περιήγηση στους ιστορικούς δρόμους, αγορά σουβενίρ και πολλά όνειρα για σπουδές εκεί. Η μέρα συνέχισε με βαρκάδα και μίνι μάθημα ιστορίας για το κολέγια και τους φημισμένους επιστήμονες που έχουν αποφοιτήσει από εκεί. Κλείσαμε με ένα ποδοσφαιρικό αγώνα μεταξύ Ελλάδας και Ιταλίας στις εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου μας.

Θέλετε να ενημερωθείτε για το Summer Camp του 2020;