Πιστοποιήσεις Αγγλικών Ειδικότητας σε 50 επαγγέλματα με το κύρος του University of Greenwich!
Για μια καριέρα χωρίς σύνορα, λειτουργούν στα κέντρα μας τμήματα 50 ωρών για κάθε επαγγελματία, φοιτητή ή επιστήμονα με σκοπό την απόκτηση ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ.
Με την επιτυχή ολοκλήρωση των μαθημάτων και τη δημιουργία ενός γλωσσικού πορτοφόλιο χορηγείται στον σπουδαστή πιστοποίηση παρακολούθησης μαθημάτων από το κρατικό πανεπιστήμιο του Greenwich, το οποίο αναγνωρίζεται από τον επιχειρηματικό κόσμο παγκόσμια.
Το πορτοφόλιο περιλαμβάνει: 21 quizzes, 3 tests, 9 εργασίες παραγωγής γραπτού λόγου και 3 εργασίες παραγωγής προφορικού λόγου.
Εφόσον ο σπουδαστής το επιθυμεί, μπορεί να συμμετέχει και στην διαδικτυακή εξέταση η οποία λαμβάνει χώρα δύο φορές το χρόνο (Ιανουάριο & Ιούνιο). Η διαδικτυακή εξέταση είναι ειδικά σχεδιασμένη ώστε να ανταποκρίνεται στα Αγγλικά Ειδικότητας των επαγγελματικών σχολών, τεχνολογικών κολεγίων, ιδρυμάτων και πανεπιστημίων.
Διαρκεί 60 λεπτά και περιλαμβάνει πέντε μέρη:
  1. Ακουστική κατανόηση
  2. Λεξιλόγιο/Ορολογία